Milovice Sobě

....souhlasit s námi nestačí, přijďte 23. nebo 24. září k volbám

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma

Obchod s pozemky Milovice

Email Tisk PDF
noviny
Přejít do diskuse
HN.IHNED.CZ  10. 1. 2012  00:00  (aktualizováno: 10. 1. 2012  02:52)
Obchody s pozemky

Zhodnotím investici. Zn: kamarádovi z Facebooku

Pozemky v Milovicích koupil po dvacetikoruně za metr. Teď je může dvacetinásobně zhodnotit.
reklama

Třiačtyřicetiletý Martin Kobrle z Roztok u Prahy má zřejmě čich na dobré investice. Před necelými dvěma roky zbohatl díky Ředitelství silnic a dálnic. Nejprve od něj koupil po padesátikoruně za metr bezmála hektarový pozemek v Praze-Ruzyni, který přiléhá na Pražský okruh. Sousední pozemek pak vzápětí prodal silničářům sedmdesátkrát dráž - za 3606 korun za metr.

Sám tvrdí, že mu tuto cenu nabídli sami úředníci. "Byl jsem příjemně překvapen. Ale kdyby mi za to nabídli 100 korun za metr, tak jsem jim to klidně prodal taky," řekl reportérovi HN. Nyní transakce s pozemky Ředitelství silnic vyšetřuje policie.

Vydělat lze i v Milovicích

Teď má Kobrle další šanci vydělat. Předloni totiž koupil dvaatřicet hektarů orné půdy v Milovicích u Prahy, které vložil do společnosti Nové Milovice. I zde to vypadá, že je dobře zhodnotí. Zdejší zastupitelé totiž schválili, aby se pozemky změnily na stavební parcely, a jejich cena z původní dvacetikoruny za metr tak rázem stoupne nejméně dvacetinásobně.

Zájmem o zhodnocení pozemku se Kobrle nijak netají - uvedl to v písemné žádosti o změnu územního plánu. Ovšem zdá se, že má ve svých cílech mocného zastánce. Podle milovického opozičního zastupitele za zelené Richarda Vavrdy jde podnikateli na ruku starosta Lukáš Pilc. Zastupitelé totiž původně se změnou Kobrleho polí na stavební pozemky nesouhlasili. "Starosta pak dal návrh na přerušení jednání zastupitelstva a vyvolání dohadovacího řízení. A po přestávce už to prošlo. O tom, že by vypadl návrh pana Kobrleho, nechtěl starosta ani slyšet," vzpomíná Vavrda na průběh zastupitelstva z loňského září.

Sám starosta však jakékoliv protežování Kobrleho popírá. Kromě letmého setkání, kdy mu podnikatel představoval - podobně jako i další zájemci o změnu územního plánu - svůj projekt, jej prý nezná. Pilc navíc upozorňuje, že v žádném případě ještě není jisté, zda změna projde. Jde totiž pouze o návrh, který musí projít územním řízením a definitivní rozhodnutí zastupitelstva padne nejdříve příští rok.

Dal si mě sám do přátel

Pohled na starostův Facebook však na určité vazby ukazuje. Mezi přáteli má Pilc čtyřiadvacetiletého Lukáše Kobrleho, jenž je členem dozorčí rady společnosti Nové Milovice, která zmíněné pozemky vlastní.

"Hodil si mě sám do přátel," brání se Pilc. "Jednou jsem ho viděl, když mi nesl nějaké materiály. A tak když mě požádal o přátelství, potvrdil jsem ho," vysvětluje Pilc. "To je nějaký problém? Na Facebooku mám spoustu lidí, které osobně neznám," dodává starosta.

Sám Martin Kobrle, který byl ještě minulý pátek sdílný a HN popsal transakci s Ředitelstvím silnic a dálnic, se včera na téma Milovic a vztahy se starostou nechtěl bavit. "Mohl byste mě přestat obtěžovat!" řekl rozčileně a zavěsil telefon.


VÍCE INFORMACÍ SI PŘEČTĚTE NA: http://zpravy.ihned.cz


O tom, že by vypadl návrh pana Kobrleho, nechtěl starosta ani slyšet.
Richard Vavrda
milovický zastupitel k tomu, jak vypadalo jednání o změně orné půdy na stavební parcely